Rīga, Skanstes iela 2-k3

Piesaki auto servisam: +371 27001174

Darba dienās no 9-19, sestdien pēc pieraksta

Iegādāts lietots auto? 3 lietas, kam jāpievērš uzmanība servisa apmeklējumā!

24. augusts, 2020

Lietotas automašīnas iegāde nereti vien ir kā “kaķis maisā”, jo nekad nevar zināt, kādā darba stāvoklī tā patiešām ir. Pēc lietota auto iegādes ir noteikti nepieciešama apkope, lai būtu pilnībā pārliecināts par automašīnas darba stāvokli. Šajā rakstā uzzināsi trīs svarīgākās lietas, kurām būtiski ir jāpievērš uzmanība pirmajā servisa apmeklējumā.

Eļļas nomaiņa

Motoreļļu vajag pārbaudīt diezgan bieži, lai pārliecinātos, ka tā ir līmenī, un nav notikusi noplūde, it īpaši pēc automašīnas iegādes. Ja eļļa būs nomainīta, tad pie tvertnes atradīsies lapiņa no servisa apmeklējuma, kurā būs atrodama informācija par to, kad tā tika mainīta un kad būtu jāmaina nākamreiz. Tāpēc esam vērīgi un neaizmirstam par motoreļļas līmeņa pārbaudi, kas ir ļoti svarīgi, lai automašīnas dzinējs darbotos labi un tā komponentes netiktu pakļautas nodilumam!

 

Bremžu sistēmas diagnostika

Automašīnas ritošo daļu arī ir nepieciešams pārbaudīt, jo tajā ietilpst bremžu sistēma, no kuras atkarīga mūsu un citu satiksmes dalībnieku drošība. Noteikti ir jānovērtē bremžu kluču nodilums, bremžu disku nodilums un tas, vai ir redzama, piemēram, bremžu šķidruma noplūde no suportiem. Var gadīties, ka nopirktā automašīna nav izmantota ilgu laiku, tā nav darbināta un ir stāvējusi uz vietas. No stāvēšanas, transportlīdzeklī var ierusēt detaļas, tāpēc bremžu sistēmas komponentes vajadzētu tūlītēji pārbaudīt un iztestēt, lai pēc tam nebūtu nepatīkamu vai riskantu situāciju.

 

Zobsiksnas maiņa

Zobsiksnas maiņa ir sarežģīts remontdarbs, bet tas nenozīmē, ka no tā ir jāizvairās. Zobsiksna ar laiku nodilst un var plīst. Tāpēc ļoti būtiski ir nomainīt zobsiksnu, pirms tā ir pavisam nodilusi, jo plīstot tā var nodarīt vēl vairāk zaudējumus visām pārējām ar to saistītajām detaļām. Iesakām nomainīt to pēc lietotas automašīnas iegādes, jo, pērkot auto no svešas personas, var netikt izpausta pilnvērtīga informācija par transportlīdzekļa tehnisko stāvokli.