Rīga, Skanstes iela 2-k3

Piesaki auto servisam: +371 27001174

Darba dienās no 9-19, sestdien pēc pieraksta

Tieši tik bieži Tev vajadzētu nomainīt stikla tīrītāju slotiņas!

2. novembris, 2020

Domājot par automašīnas tehniskā stāvokļa apkopi, stikla tīrītāji nebūt nav no pirmajām lietām, kas nāk prātā. Taču patiesībā tie ir patiešām svarīga Tavas automašīnas sastāvdaļa un ir absolūti izšķiroši drošai braukšanai. Stikla tīrītāji veic svarīgu funkciju, proti, tie uztur auto vējstiklu tīru, skaidru un netraucētu, nodrošinot pilnu redzamības lauku braukšanas laikā.

Vējstiklu tīrītāji ir samērā vienkāršas uzbūves detaļas, taču kā jau katrai detaļai un mehānismam, tiem ir savi knifi, funkcijas un nolietojuma pazīmes. Pareizā brīdī nomainītas tīrītāju slotiņas var ne tikai ietaupīt naudu, bet arī nodrošināt drošību uz ceļa un izvairīties no stiklu bojājumiem. 

 

Kāds ir slotiņu kalpošanas laiks?

Vairums stikla tīrītāju ir paredzēti 12 mēnešiem, taču auto detaļu plauktos atrodami arī tādi, kuriem kalpošanas laiks būs aptuveni 6 mēneši. Kāds apgalvos, ka slotiņas kalpo līdz par 3 gadiem un arī tā var būt taisnība. Slotiņu kalpošanas laiks ir atkarīgs no praktiski visa, sākot jau ar ražotāju, izmantotajiem materiāliem un to kvalitātes, izmantošanas biežuma un beidzot ar klimatu un pat vietu, kur Tu dzīvo. Labs autoserviss eļļas maiņas vizītē pie reizes apskatīs arī vējstikla tīrītāju tehnisko stāvokli un novērtēs to atlikušo kalpošanas laiku.

 

Ievēro pazīmes, kas vēsta par slotiņu nolietojumu

Ja ar tīrītāju slotiņām kaut kas nav kārtībā kā nākas, to var pamanīt uzreiz pēc tā, cik labi tās strādā, cik tīrs paliek stikls pēc to izmantošanas, kā arī kāda ir redzamība braucot ekstremālos laikapstākļos. Nevajadzētu censties taupīt pāris eiro gadā uz slotiņu nomainīšanas rēķina un riskēt ar visu ceļu satiksmes dalībnieku drošību, it sevišķi rudens un ziemas tumšajā diennakts laikā, kad ir liela nokrišņu iespējamība. Pievērs uzmanību šādām logu tīrītāju slotiņu nolietojuma pazīmēm:

 

Čīkstoša skaņa. Slīdot pāri mitram stiklam, tīrītāju slotiņām būtu jābūt klusām. Ja tīrīšanas laikā dzirdat čīkstošas skaņas, tas var liecināt par gumijas vai silikona daļu bojājumiem. 

 

Svītras un nenotīrīti laukumi. Ja iepriekš slotiņas viegli notīrīja gan lietu, gan netīrumus, bet tagad stikls paliek ar slapjām svītrām un vietām pat nenotīra vispār, tad, iespējams, pienācis laiks jaunām slotiņām. Pirms tam noteikti pārliecinies, ka uz slotiņu gumijas nav gruži vai netīrumi, kas vienkārši traucēja veikt stikla tīrīšanu. Var gadīties, ka ar slotiņu gumijām viss ir kārtībā un tām bija nepieciešama vien kārtīga tīrīšana.

 

Vibrācija tīrīšanas laikā. Ja tīrīšanas laikā dzirdi vibrējošu skaņu vai redzi, ka slotiņa darbojas saraustīti, tas tāpēc, ka slotiņas kustas ātrāk, nekā gumija, kas slīd pāri stiklam. Nolietojusies gumija vai arī pielipuši netīrumi var būtiski ietekmēt slotiņas slīdamību.

 

Saplaisājusi un sašķēlusies slotiņu gumija. Iemesls kādēļ slotiņas vairs nenotīra stiklu tik labi var būt arī no plaisām, kas radušās gumijās. Apskati rūpīgi slotiņu gumijas, vai uz tām nav plaisas vai sašķēluma vietas. Ja ko tādu pamani, slotiņas noteikti nāksies nomainīt. Atceries, ka maza plaisa var ātri sašķelties spēcīgu lietus gāžu laikā.

 

Izliekta gumija. Ja redzams, ka vietām slotiņa nenotīra vispār neko, tad tas var liecināt par to, ka slotiņas gumija vai pat viss rāmis ir deformējies. Tas visbiežāk var notikt vasarā liela karstuma ietekmē, kad tīrītāju slotiņas netiek izmantotas ilgāku laika periodu. Karstums var deformēt gumijotās daļas un gala rezultātā, slotiņas izliekuma dēļ, tā vairs nespēj notīrīt stiklu pilnībā.

 

Lai gan šķietami, maznozīmīga lieta, kā stiklu tīrītāju slotiņas, tās var sagādāt ne mazums raižu un bīstamu situāciju uz ceļa. Atliekot slotiņu nomaiņu uz neilgu laiku, iespējams, ka miglainā rītā viss būtu kārtībā, taču spēcīgā lietus vai sniega laikā, ceļa redzamība var tikt traucēta un radīt apgrūtinātu braucienu. Taču, ja šo remontdarbu atliek uz ilgāku laiku, tad slotiņas turpinās nodilt tik tālu līdz gumijas nodilums būs tik liels, ka tas sāks skrāpēt stiklu. Tāpēc atceries, ka slotiņas vajadzētu mainīt reizi gadā, bet vismaz reizi pusgadā pārbaudīt to tehnisko stāvokli.

 

2Drive autoserviss Skanstē iesaka pievērst uzmanību automašīnas tehniskajam un vizuālajam stāvoklim tieši pirms ziemas sezonas sākuma, lai mazas tehniskās problēmas, kas radušās pēc vasaras, nepārvērstos nopietnos defektos ziemas auksto mēnešu laikā. Brauc ciemos uz auto diagnostiku, ritošās daļas remontu, eļļas maiņu, riepu maiņu vai bremžu remontu. Kā arī dod ziņu, ja nepieciešama palīdzība automašīnas sagatavošanā tehniskajai apskatei vai gadījusies ķibele brauciena laikā un nepieciešama palīdzība uz ceļa.