Rīga, Skanstes iela 2-k3

Piesaki auto servisam: +371 27001174

Darba dienās no 9-19, sestdien pēc pieraksta

Pazīmes, kas liecina, ka pienācis laiks bremžu remontam

30. jūlijs, 2020

Bremžu sistēma ir viena no svarīgākajām automašīnas daļām, kam jāpievērš īpaša uzmanība, ja ir kaut mazākās aizdomas par bremžu sistēmas darbības traucējumiem. Visi autovadītāji ir pelnījuši braukt droši uz koplietošanas ceļa, tādēļ ir svarīgi nepakļaut sevi un citus riska situācijām! Nedrīkst paļauties remontēt automašīnu tikai tad, kad jāveic tehniskā apskate, it īpaši, ja auto izmanto vairākus gadus, un tas ir cienījamā vecumā. Bremžu sistēmas diagnostika obligāti ir jāveic tad, kad ir jūtamas un/vai redzamas izmaiņas vai traucējumi automašīnas darbībā.

Trokšņi braukšanas laikā

Ja bremzēšanas laikā dzirdat metālisku skaņu, tā ir pazīme, ka bremžu kluči ir stipri nolietojušies, un tie ir jāmaina. Šāda skaņa ir tāpēc, ka nodilums ir tik spēcīgs, ka tie jau sākuši berzēties pret bremžu disku.

 

Tāpat arī bremžu suports var radīt traucējumus bremžu darbībā. Pazīme ir skaļš troksnis – čīkstoņa no jūsu bremzēm. Suportiem ir liela loma bremzēšanas sistēmā, un tiem jābūt ļoti izturīgiem, jo tie nepārtraukti ir pakļauti berzei un sakaršanai augstā temperatūrā.

 

Bremžu sistēmas pārkāršana

Pārkaršana var notikt arī tad, kad nebremzē. Tā rodas no tā, ka bremžu suportos ap spiedējcilindru veidojas rūsa, kas atspiež nost putekļu sargu, līdz ar to bremžu uzlikas tiek piespiestas diskam. Braucošai mašīnai, kad bremžu uzlikas ir piespiestā stāvoklī pie diska, rodas sakaršana, kas nelabvēlīgi ietekmē automašīnas darbību.

 

Stūres vibrēšana bremzēšanas laikā

Tad, kad bremzēšanas laikā ir jūtama stūres vibrācija, tas var liecināt par bremžu pulsāciju. Viena no galvenajām problēmām šajā situācijā var būt bremžu disku deformācija, kas rodas, piemēram, pēc straujas bremzēšanas, iebraucot peļķē.

 

Bremžu pedāļu cietība

Ja ir jūtamas izmaiņas bremžu sistēmas pedāļa darbībā, tad noteikti ir jāpārbauda bremžu šķidruma līmenis tvertnē. Ja ir grūtības uzspiest bremžu pedāli, tas varētu nozīmēt bremžu sistēmas aizsprostojumu. Šādā gadījumā var nomainīt bremžu šķidrumu, bet visieteicamāk būtu doties uz autoservisu un pārbaudīt savu automašīnu.

 

“Mīksts” bremžu pedālis

“Mīksts” pedālis nozīmē, ka to var iespiest līdz galam grīdā, bet bremzēšana ir lēna. Ļoti iespējams, šajā gadījumā pie vainas ir hidraulikas sistēma. Šī pazīme rodas, jo, iespējams, notikusi bremžu šķidruma noplūde, un gaisa burbuļi iekļūst bremžu sistēmā. Transportlīdzekļi ir dažādi un to nolietojums tāpat, un tieši tāpēc jo īpaši ir jāpārbauda tieši savs automobilis, ja rodas vismazākie traucējumi!

 

Tas nav nekas neparasts, ja savu auto izmanto, pārvietojoties tikai pa pilsētu, kur bremzes tiek izmantotas daudz biežāk, nekā ilgstoši braucot pa maģistrāli, tomēr, ja tas attiecas arī uz Taviem automašīnas lietošanas paradumiem, ņem vērā, ka tas būs viens no aspektiem, kas ietekmēs to, cik bieži veicama apkope tieši Tava auto bremžu sistēmai!

 

Ja Tev ir kaut mazākās aizdomas par bremžu sistēmas traucējumiem, un jebkura no iepriekš minētajām pazīmēm attiecas uz Tavu automobili, tad nekavējoties dodies uz autoservisu pārbaudīt savu transportlīdzekli, jo labas bremzes teicamā darba kārtībā ir nepieciešamas visiem! Ja meklē servisu, kas veiks bremžu sistēmas diagnostiku Rīgas centrā, brauc pie mums, uz 2Drive, Skanstes reģionā!