Rīga, Skanstes iela 2-k3

Piesaki auto servisam: +371 27001174

Darba dienās no 9-19, sestdien pēc pieraksta

Pirmspirkšanas diagnostika

Pirms iegādājies lietotu auto, pārbaudi tā tehnisko stāvokli pie 2Drive servisa speciālistiem, lai noskatītais automobilis ripotu vēl ilgi. Mēs Tev palīdzēsim pieņemt pareizo lēmumu par lietota auto iegādi. Pēc pirmspirkšanas diagnostikas kļūst skaidri redzams, vai auto ir vērtīgs pirkums un investīcija, kas neprasīs lielus ieguldījumus tālākā nākotnē!

Automašīnas pārdošanas/pirkšanas cena bieži vien nav vienīgās izmaksas, kas sagaida jauno īpašnieku. Ja pērkat lietotu auto, tad, izņemot gadījumu, kad pieejama pilnīgi uzticama servisa grāmatiņu vēsture, vieni no pirmajiem izdevumiem ir dzinēja eļļas, visu filtru, kā arī, ja tāda ir, zobsiksnas komplekta maiņa.

Nereti lietots auto savam jaunajam īpašniekam izvēršas par īstu naudas zagli, jo iepriekšējais auto īpašnieks visus defektus centies labi nomaskēt, un, kad tie nāk gaismā, sitiens pa maku var izrādīties jūtams. Turklāt pats ļaunākais, – šie izdevumi ir neplānoti. Tādēļ, — lai Tavs  jauniegādātais auto sagādātu pēc iespējas mazāk nepatīkamu pārsteigumu, un Tu skaidri zinātu, kādi tieši remonti autiņam būs nepieciešami, autoserviss 2Drive piedāvā veikt profesionālu auto pirmspirkšanas diagnostiku. Tici mums, — tā atmaksājas! Tavu auto pārbaudīs profesionāls un pieredzējis automehāniķis, kurš savā dzīvē ir praktiski saskāries ar vairāk nekā desmit tūkstošiem automašīnu. Rezultātā Tu saņemsi objektīvu, uzticamu Tava iecerētā auto diagnostiku.

Automašīnu pirmspirkšanas pārbaude notiek pēc noteiktas shēmas. Vispirms virsbūves vizuālā kontrole, krāsojuma biezuma pārbaude, salona vizuālā kontrole, elektrosistēmu pārbaude, dzinēja pārbaude, transmisijas pārbaude, bremžu pārbaude, ritošās daļas pārbaude, eļļas un citu šķidrumu noplūžu kontrole.

Protams, pirms ved auto uz servisu, Tu vari veikt sekojošas pārbaudes:

  1. Pārbaudi auto nobraukumu vēsturi pa gadiem. Vai ir manāmas indikācijas, kas varētu liecināt par nobraukuma samazināšanu? Nobraukumu parasti fiksē autoservisu tehnisko apskašu vēsturē. Protams, daudzi auto pārdevēji servisa grāmatiņas neuzrādīs, tādēļ šādos gadījumos nāksies paļauties uz servisā veiktu profesionālu auto tehniskā stāvokļa novērtējumu.
  2. Pārbaudi auto pēc VIN numura dažādās pieejamās datubāzēs, piemēram, autodna.lv vai vindecoder.eu
  3. Vai auto ir sācis rūsēt? Automašīnām, kas jaunākas par 10 gadiem, rūsai nebūtu jāparādās.
  4. Vai auto stūre nav mainīta no labās puses uz kreiso? Šādi auto noteikti var būt lētāki, bet, ja stūres maiņa veikta nekvalitatīvi, jaunajam īpašniekam var nākties saskarties ar dažādām tehniskām problēmām.
  5. Ja spidometrs ir nevis kilometros, bet jūdzēs, tad auto visticamāk ir iegādāts lēti ar defektu (vai pēc avārijas), un tad salabots, lai pārdotu to tālāk.
  6. Jebkura liecība par slikti eļļotu dzinēju (kā, piemēram, zems eļļas līmenis) ļauj paredzēt, ka motoram drīz vien būs nepieciešams kapitālais remonts. Likumsakarīgi, šādu auto labāk nepirkt.
  7. Pārliecinies, ka pagriežot atslēgu, iedegas visas kontrollampiņas! Negodīgi auto pārdevēji nereti degošas brīdinājuma lampiņas aizkrāso vai pat izņem pavisam.
  8. Kas notiek zem motora pārsega? Varbūt motors ir aizdomīgi tīrs? Jebšu gluži pretēji —  klāts nodevīgiem eļļas traipiem?
  9. Izbrauc testa braucienu un ieklausies, kā auto skan. Iespied pedāli grīdā, jo maksimālais paātrinājums ļauj atklāt dažādas apslēptas vainas. Vai pēc pārslodzes neparādās kādi aizdomīgi trokšņi? Izbrauc arī pa nelīdzenu virsmu, lai notestētu amortizatorus un piekari. Noteikti “ieliec” visos ātrumos, lai pārliecinātos, ka ātrumkārba strādā gludi.

Vēl, pērkot auto ieteicams pārliecināties, ka saņem pilnu atslēgu komplektu, jo otras atslēgas iztrūkums noteikti nav laba zīme. Gana bieži tikko iegādātās automašīnas mēdz pazust jau pirmajā naktī. Gadās, ka auto nozog uzreiz pēc apmaksas, turpat pie CSDD vai pirmajā apstāšanās vietā, pie lielveikala vai benzīntankā. Esi uzmanīgs!

Protams, ja Tu neesi auto eksperts, objektīvi novērtēt automašīnas tehnisko stāvokli nebūs viegli. Visdrošākais tomēr ir doties uz uzticamu servisu, kurā saņemsi konkrētu sarakstu ar konstatētajiem defektiem.

Starp citu, pārdevēja mēģinājumi atrunāt no došanās uz autoservisu ir indikācija, ka ir kas slēpjams par automašīnas tehnisko stāvokli!