Rīga, Skanstes iela 2-k3

Piesaki auto servisam: +371 27001174

Darba dienās no 9-19, sestdien pēc pieraksta

Kā zināt, ka pienācis laiks mainīt motoreļļu?

27. augusts, 2020

Viens no svarīgākajiem uzdevumiem, lai Tava automašīna darbotos labi, un dzinējs būtu labā darba kārtībā, ir savlaicīgi nomainīt motoreļļu. Eļļu iesaka mainīt pēc tāda intervāla, kā ir noteikts katram modelim pēc ražotāja ieteikuma. Tas parasti ir pēc 10 000 – 15 000 nobrauktajiem kilometriem. Autovadītāji nereti mēdz par to aizmirst, tāpēc šajā rakstā aplūkosim vairākas pazīmes, kas dara zināmu, ka ir pienācis laiks mainīt motoreļļu!

Brīdinājuma indikators

Ja Tavas automašīnas instrumentu panelī uzrādās eļļas maiņas lampiņa, tas norāda uz to, ka eļļas līmenis sistēmā ir nepietiekams. Tas ir signāls, kuru nevajag ignorēt, jo tas parāda, ka ir laiks aplūkot motoreļļas līmeni un to papildināt, lai samazinātu dzinēja bojājumu risku. Indikatora parādīšanās var brīdināt arī par citām, ar eļļas padeves sistēmu saistītām, problēmām, piemēram, eļļas spiedienu.

Eļļas konsistence un krāsa

Ja neesi pārliecināts par eļļas faktisko stāvokli, to var pārbaudīt pēc tās konsistences un krāsas. Galvenais, lai automašīnas dzinējs ir izslēgts vismaz 5 minūtes, pēc tam var izņemt eļļas līmeņa mērītāju un noslaucīt pirms pārbaudes. Uzliekot eļļas mērītāju otrreiz uz salvetes, varēs novērtēt vai eļļa ir derīga, jo, ja tā būs caurspīdīga un ar dzeltenīgu nokrāsu, tad viss ir kārtībā, un par eļļas derīgumu nav jāuztraucas. Tā var būt arī tumšāka, ar brūnganu toni, bet pats svarīgākais, lai tā nav pavisam melna, graudaina un ar melniem nosēdumiem.

Eļļas smarža salonā

Ja var sajust eļļas specifisko smaržu salonā, vairumā gadījumu tas norāda uz to, ka motortelpā ir eļļas noplūde. Ievērojot šo pazīmi, nekavējoties ir jādodas uz servisu.

Par eļļas noplūdi var liecināt arī dūmu izmeši, kas ir ar zilganu nokrāsu. Ja tādus pamani, tad obligāti pārbaudi eļļas līmeni, bet, ja eļļas līmenis ir normas robežās, tad obligāti dodies uz autoservisu!

Dzinēja pārkaršana

Runājot par dzinēja sakaršanu, tā arī ir viena no pazīmēm, kas var liecināt par to, ka motoreļļa vairs pilnīgi nefunkcionē. Dzinēja pārmērīga sakaršana bez iemesla liek noprast, ka ir jāpadomā, kad pēdējo reizi mainīta eļļa, jo, visticamāk, tā jau savu laiku ir nokalpojusi.

Motors darbojas ar lielu troksni

Kā jau viss šajā dzīvē, arī motoreļļa ar laiku nolietojas. Tad, kad tā ir jau kļuvusi bieza, tās eļļošanas spēja pasliktinās, un motora komponentēm šajā situācijā ir papildus slodze. Pie šādas slodzes var sākt dzirdēt skaļāku dzinēja darbību un dobju skaņu. Šie skaļie trokšņi nepārprotami liecina par to, ka nekavējoties ir jāmaina eļļa, lai motors atkal darbotos ierastajā ritmā.

2Drive ir autoserviss Skanstē, kurā strādā profesionāļu komanda, kas ar lielu rūpību veiks ne tikai motora eļļas nomaiņu, bet arī auto diagnostiku, bremžu remontu, kondicionieru uzpildi, metināšanas darbus, riepu maiņu, ritošās daļas remontu u.c. servisa darbus, kā arī sagatavos Tavu auto tehniskajai apskatei un, nepieciešamības gadījumā, sniegs palīdzību uz ceļa!