Rīga, Skanstes iela 2-k3

Piesaki auto servisam: +371 27001174

Darba dienās no 9-19, sestdien pēc pieraksta

Kā regulāra auto apkope var Tev ietaupīt kaudzi naudas?

28. augusts, 2020

Reti kuram patīk tērēt savus personīgos līdzekļus auto remontam vai apkopei. Lielākā daļa no mums tos labprātāk izlietotu citām lietām! Bet realitātē auto tehnika nolietojas, tā ir jāremontē, un jebkurš auto īpašnieks zina, ka kapitālais auto remonts ir viena no apgrūtinošākajām lietām, kas var notikt. Patiesībā no šāda veida remonta ir iespējams izvairīties, un tas prasa tikai nedaudz papildu uzmanību savam transporta līdzeklim ikdienā. To dēvē par regulāro vai ikdienas auto apkopi, un tā var ietaupīt kaudzi naudas uz automašīnas remonta izmaksām.

Maldīgs ir tautā populārs uzskats, ka, “ja tas nav saplīsis, tad tas nav jālabo”, tāpēc regulāra auto apkope tiek bieži ignorēta. Tas kādam varētu šķist labs veids, kā ietaupīt naudu, taču patiesībā ilgtermiņā tas varētu būt tieši pretēji, – jo negaidīts remonts var pārsteigt visnepiemērotākajos brīžos, radot neparedzētas papildu izmaksas. 2Drive autoserviss skaidro, kāpēc regulāra auto apkope palīdzēs Tev ietaupīt naudu uz dārgiem remontiem, ko iespējams novērst priekšlaicīgi!

 

Samazinās risks par katastrofāla remonta iespējamību

Regulāras transportlīdzekļa apkopes un auto diagnostikas pārbaudes garantē kontroli pār savas automašīnas tehnisko stāvokli un izslēdz iespēju, par negaidītām, lielām remonta izmaksām. Regulāra apkope nozīmē, ka auto un tā darbībai tiek pievērsta uzmanība arī ikdienā, un tas tiek regulāri vests uz pārbaudēm pie speciālista. Kārtējās pārbaudēs parasti atklāj un novērš problēmu cēloņus pirms tiem ir iespēja nodarīt būtisku kaitējumu visā sistēmā.

 

Pagarinās transportlīdzekļa kalpošanas laiks
Lai vai kādas automašīnas iegāde, tās tomēr ir lielas izmaksas.  Ja nevērīgi izturies pret automašīnas apkopi, tad pastāv liels risks, ka drīzumā nāksies iegādāties jaunu auto. Jo jaunāks transportlīdzeklis, jo lielāka ir tā cena, un dārgākas tā remonta izmaksas. Tādēļ regulāra vecā auto tehniskā stāvokļa apkope, piemēram, laikus nomainīta motoreļļa, šķidrumi un filtri, kā arī ritošās daļas apkope, var krietni pagarināt tā kalpošanas laiku.

 

Palielinās degvielas ekonomija
Lai arī tik šķietami sīkumainas lietas kā – eļļas pārbaude, riepu spiediena un stāvokļa apsekošana, kā arī citi apkopes darbi, – tās kopā būtiski iespaido automašīnas kopējo darbību un, līdz ar to arī, degvielas patēriņu. Laicīga sezonālo riepu nomaiņa, savirzes pareiza regulācija un riepu spiediena kontrole ir vienas no biežāk piemirstajām niansēm, kas ietekmē degvielas patēriņa pieaugumu. Tāpat arī zemas kvalitātes degvielas un augsti viskozas eļļas izmantošana, kā arī aizsērējis gaisa filtrs liks Tavam auto patērēt krietni vairāk degvielas, nekā ierasts. 

 

Ja neesi pārliecināts, kādas regulāras tehniskās apkopes darbības būtu jāveic Tavam auto, šeit ir daži galvenie uzdevumi, ar kuriem sākt:

 

  • eļļas maiņa un pārbaudes;
  • stikla tīrītāja slotiņu nomaiņa;
  • riepu savirze un gaisa spiediena pārbaudes;
  • bremžu nomaiņa;
  • gaisa filtra nomaiņa;
  • siksnu pārbaude.

 

Saprotams, ka neviens auto īpašnieks nevēlas izdot lielas naudas summas par auto remonta izmaksām. Bet, zinot to, cik ļoti mēs paļaujamies uz savām automašīnām, ir tikai loģiski, ka rūpējamies par to tehnisko stāvokli, lai tās mūs nepieviltu svarīgās situācijās! Mazi remonta darbi maksā daudz mazāk un ir ātrāk saremontējami, nekā kapitālais remonts. Rūpējies par savu auto un uztici tā apkopes 2Drive servisa komandai Skanstē, kas tiks galā gan ar mazākiem remonta darbiņiem kā kondicioniera uzpilde un ritošās daļas remonts, tā arī lielākiem un pamatīgākiem darbiem kā zobsiksnas maiņa un dzinēja remonts. 2Drive iesaka novērst mazas nepilnības savlaicīgi, pirms tās kļuvušas par samilzušām galvas sāpēm!