Rīga, Skanstes iela 2-k3

Piesaki auto servisam: +371 27001174

Darba dienās no 9-19, sestdien pēc pieraksta

Dzinēja diagnostika – pirmspirkšanas noteikums nr 1.

30. jūlijs, 2020

Pērkot lietotu automašīnu, motora stāvoklis ir būtisks aspekts, jo tā remonta izmaksas var sasniegt pat vairākus tūkstošus. Īsa testa brauciena laikā ir grūti novērtēt motora mehānisko stāvokli, tāpēc vispareizāk ir aizvest automašīnu pārbaudīt kvalificētiem mehāniķiem, kas veiks vispārējo automašīnas tehniskā stāvokļa pārbaudi, kā arī automašīnas dzinēja diagnostiku.

Kas ir dzinēja diagnostika?

Dzinēja diagnostika ir pārbaude, kuras laikā tiek veikta pastiprināta automašīnas dzinēja vadības sistēmas diagnostika, kā arī pārbaudīts dzinēja mehāniskais stāvoklis, degvielas sistēma, vadības sistēma un aizdedzes sistēma, lai konstatētu jebkāda veida bojājumus, kļūdas un nepilnības, kuras novēršot, iespējams priekšlaicīgi izvairīties no nopietnām dzinēja problēmām. Aizdomu gadījumā par dzinēja darbības traucējumiem diagnostika parādīs, kas ir problēmas cēlonis. Dzinēja diagnostika ir lielisks veids, lai pārliecinātos, ka zem pārsega viss darbojas tā, kā vajadzētu, un noskatītais autiņš būs labs pirkums. Galu galā motors nodrošina to, ka automašīna darbojas, un ja kādā no saistītajām sistēmām un daļām būs kļūda, tas var darboties ar traucējumiem – vai nedarboties vispār.

 

Vizuālais novērtējums

Pērkot automašīnu, viena no pirmajām lietām, kas būtu jādara, ir jāapskatās zem dzinēja pārsega, lai konstatētu, vai vizuāli nav redzamas tehnisko šķidrumu noplūdes. Ja tādas ir, tas norāda, ka ar šo dzinēju ir problēmas. Protams, šie pleķi, kas var atrasties uz motora, var tikt arī vienkārši nomazgāti, lai pircējs nemana iespējamo noplūdi. Tālab noteikti arī pēc testa brauciena, kad automašīna ir iesilusi, ir jāapskatās vizuālais izskats, jo, iespējams, tieši tad varēs manīt defektus.

 

Motora darbības efektivitātei ir nozīme

Pirms lietotas automašīnas iegādes, nekautrējies vairākas reizes izbraukt testa braucienu, lai maksimāli izvairītos no slēptiem motora darbības traucējumiem, kas var parādīties tikai pēc aptuveni 30 minūtēm, kad motors ir jau iesilis. Ja testa brauciena laikā jūti, ka auto nepietiekami ātri uzņem ātrumu vai ātrumu pārslēgšanās laikā jūti sitienu vai dzirdi kādas dīvainas skaņas, iespējams, ka šim auto, ir kāds disfunkcijas defekts.

Augsto tehnoloģiju diagnostikas rīki spēj noteikt ne tikai transportlīdzekļa dzinēja darbību, kuru tuvākajā nākotnē neapdraud kāda no saistītājām dzinēja vadības daļām, bet arī spēj noteikt, vai motors darbojas ar optimālo jaudu un veiktspēju, atbilstoši ražotāja noteiktajām garantijām par zirgspēku jaudu, degvielas patēriņu un vispārējo uzticamību. Katram dzinējam ir noteikts tilpums un tāpat arī apjoms, cik daudz degvielu un gaisu tas spēj dzīt vienā intervālā. Palielināts degvielas patēriņš var liecināt par motora darbības nepilnībām. Mūsdienās lielāks dzinējs, ne vienmēr nozīmē, ka tas būs arī jaudīgāks, jo pateicoties jauno tehnoloģiju attīstībai, ražotāji ir spējīgi panākt un attīstīt lielāku jaudu arī maziem motoriem.

 

Ja noskatītais transportlīdzeklis vērtības ziņā ir virs tūkstoš eiro, ir vērts samaksāt pāris desmitu eiro profesionālim, kurš pārbaudīs auto ar diagnostikas iekārtu palīdzību un atklās automašīnas patieso tehnisko stāvokli un tā paredzamos remontdarbus nākotnē! Pie 2Drive mehāniķiem iespējams veikt dzinēja diagnostiku un pirmspirkšanas pārbaudi, kurā Tu uzzināsi gan par sagaidāmajiem remontdarbiem, gan pilnu auto vizuālo un tehnisko diagnostiku. Autoserviss Rīgā, kur katrs auto tiek rūpīgi pārbaudīts, saremontēts un palutināts ar kvalitatīvu auto mehāniķu darbu!