Rīga, Skanstes iela 2-k3

Piesaki auto servisam: +371 27001174

Darba dienās no 9-19, sestdien pēc pieraksta

Blogs

5 padomi, kas palīdzēs dzinēja iedarbināšanai aukstā laikā

Gada drēgnākais laiks nāk ne tikai ar sniegu, kas var apgrūtināt braukšanu, bet arī ar zemu temperatūru, kas var būtiski ietekmēt automašīnas veiktspēju. Tieši dzinēja iedarbināšana aukstā laikā ir sāpīgākā problēma daudzām automašīnām, un tas ir tāpēc, ka mitrums un sals rada problēmas automašīnas elektrosistēmai. 

auto_iegade

6 lietas, kas jāzina, pirms iegādājies savu pirmo auto

Pirmās automašīnas iegāde var būt neziņas pilna un satraucoša, taču laikus izplānots rīcības plāns var palīdzēt šo procesu padarīt daudz vieglāku. Mēs, 2Drive, iespējams, nebūsim Tavs labākais padomdevējs dzīvojamās mājas iegādē, taču, ja runa ir par automašīnas iegādi, komerctransporta vai jebkura cita auto remontu, labprāt padalīsimies ar savām zināšanām un padomiem. Šajā rakstā uzzināsi dažas svarīgas lietas, kas jāpatur prātā pirms sava pirmā auto iegādes.

check_engine_lampina

7 iemesli, kāpēc iedegas “Check Engine” lampiņa

Brīdinājuma indikatori jeb brīdinājuma lapiņas ir savienotas ar automašīnas dzinēja vadības bloku un elektriskajām sistēmām, tāpēc ik reizi, kad tiek noteikti kādi traucējumi auto darbībā – iedegas attiecīgā brīdinājuma lampiņa. 

rūpes par auto riepām

Automašīnas riepas – kā par tām parūpēties pareizi?

Pareizi apieties ar un rūpēties par savas automašīnas riepām ir viens no svarīgākajiem automašīnas apkopes aspektiem – tas palīdz riepām kalpot ilgāku laiku, kā arī samazina bremzēšanas ceļu un palielina saķeri, padarot Jūsu braucienu drošākus. Šajā rakstā aplūkosim, kā pareizi parūpēties par savām riepām, lai tās kalpotu pēc iespējas ilgāk.

Tieši tik bieži Tev vajadzētu nomainīt stikla tīrītāju slotiņas!

Domājot par automašīnas tehniskā stāvokļa apkopi, stikla tīrītāji nebūt nav no pirmajām lietām, kas nāk prātā. Taču patiesībā tie ir patiešām svarīga Tavas automašīnas sastāvdaļa un ir absolūti izšķiroši drošai braukšanai. Stikla tīrītāji veic svarīgu funkciju, proti, tie uztur auto vējstiklu tīru, skaidru un netraucētu, nodrošinot pilnu redzamības lauku braukšanas laikā.

3 soļi, kā pārbaudīt automašīnas akumulatoru pašam

Akumulators ir viena no svarīgākajām automašīnas elektrosistēmas sastāvdaļām – tas, protams, ļauj iedarbināt pašu auto, kā arī ļauj izmantot tādas nepieciešamības, kā apgaismojuma lukturus, un tādas ērtības, kā radio vai gaisa kondicionieri. Tieši tāpēc parūpēties par sava auto akumulatoru un pārbaudīt, vai tas ir labā stāvoklī, ir fundamentāli.

bedres_uz_cela

7 padomi, kā izvairīties no bedru izraisītajiem bojājumiem

Katrs autovadītājs Latvijā zina, ka ceļa segums ne vienmēr būs gluds, un visbiežāk šoferīšiem uz ceļa seguma redzēt un izjust dažāda lieluma bedres, rises, nelīdzenus aku vākus un dažādus citus ceļa seguma bojājumus vai citus traucēkļus nav nekas neparasts. Viens ir skaidrs, – brauciens pa bedrainu ceļu vienmēr būs nepatīkams, – bet vai Tu zināji, ka tas var nodarīt arī samērā lielus bojājumus Tava auto ritošajai daļai? 

auto_avarija_negadijums

Auto “noplīsis” uz ceļa? 5 ieteikumi, kā rīkoties!

Katram var gadīties palikt ceļa malā kādas tehniskas ķibeles dēļ. Komerctransportam tas var nozīmēt iekavētu piegādes grafiku, citiem – izbojātu ģimenes braucienu. Tieši tāpēc šādā situācijā pēc iespējas ātrāk nepieciešams noteikt problēmas cēloni, lai saprastu vai un kā to var novērst. Šajā rakstā soli pa solim iziesim cauri vispārējam rīcības plānam, kas, iespējams, noder, kad Tev nepieciešama palīdzība uz ceļa.

auto_metinasanas_pakalpojumi

Meklē labu auto virsbūves metināšanas pakalpojumu Skanstē?

Automašīnu virsbūve ir delikāta un savā ziņā smalka mašīnas daļa, kuras apkopei nepieciešamas zināšanas un rūpīgs darbs. Ja gadījumā esi pamanījis virsbūves bojājumus, kuriem būs nepieciešama metinātāja palīdzība, 2Drive iesaka vērsties pie pieredzējuša metinātāja un amata meistara, jo šim darbiņam nebūt neder kurš katrs, kas turējis rokās metināmo aparātu. Rīgas centra rajonā ir daudz dažādu metināšanas pakalpojumu sniedzēju, taču tikai pie dažiem no tiem ir vērts vērsties pēc palīdzības arī otrreiz. Izlasi šos dažus ieteikumus, kā nekļūdīgi atrast labu metināšanas pakalpojumu!

komerctransports, busi, busiņi

Kāpēc komerctransporta auto ilgtermiņā izdevīgāk vest uz vienu servisu?

Komerctransporta auto ir ļoti svarīgi būt darba kārtībā, protams, kā jau visiem citiem transportlīdzekļiem. Bet tieši šiem automobiļiem servisa apmeklējums ir it sevišķi būtisks, jo nereti tas ir jāsaremontē ļoti ātrā laikā, piemēram, akūtos gadījumos, lai neiekavētu darbu procesu un neradītu zaudējumus konkrētajā uzņēmumā.

uzticama_autoservisa_izvele

5 padomi, kā izvēlēties uzticamu autoservisu Rīgā!

Ir ļoti svarīgi atrast labu un uzticamu autoservisu, kas ne tikai kvalitatīvi veiks Tava auto remontu, bet arī nepaprasīs neadekvāti lielu cenu par remonta izmaksām. Šie padomi palīdzēs Tev saprātīgi izvēlēties uzticamu autoservisu Rīgā!

5 pazīmes par dzinēja darbības traucējumiem, kuras nevar atstāt bez ievērības!

Var būt ļoti daudz iemeslu, kāpēc mūsu transportlīdzeklim ir nepieciešams dzinēja remonts. Dzinējs ir sarežģīts transportlīdzekļa agregāts, kas ir jāuztur labā formā, jāveic savlaicīgas apkopes, un nedrīkst ignorēt tā traucējumus, ja tādi ir redzami. Šajā rakstā uzzināsi, kādas ir pazīmes tad, kad dzinēja darbībā ir notikusi kļūme vai arī kad ir radušies citi traucējumi ar motora komponentēm, kas būtiski ietekmē tā darbību!

Kā pārbaudīt auto nozīmīgākās daļas pašam? Kontrolsaraksts, kas jāzina ikvienam!

Lielākajai daļai no mums šķiet, ka ir pilnībā pietiekami ar spoguļu pārbaudi pirms brauciena, lai nospriestu, ka ar automašīnu ir viss kārtībā. Jebkurš autoservisa speciālists Tev apstiprinās, ka ir prātīgi ik pēc dažiem braucieniem iziet cauri pamata transportlīdzekļa drošības kontrolsarakstam jeb check-list, kas jāzina ikvienam autovadītājam! Zinot pamatus par to, kas nepieciešams Tavai automašīnai, un veicot regulāru automašīnas apkopi, Tu ne tikai pārliecināsies, ka tā ir labā stāvoklī, bet arī nodrošināsi to, ka Tava un pasažieru dzīvība ir drošībā, un noteikti ietaupīsi naudu uz lieliem remontiem, priekšlaicīgi atklājot problēmas.

Kā regulāra auto apkope var Tev ietaupīt kaudzi naudas?

Reti kuram patīk tērēt savus personīgos līdzekļus auto remontam vai apkopei. Lielākā daļa no mums tos labprātāk izlietotu citām lietām! Bet realitātē auto tehnika nolietojas, tā ir jāremontē, un jebkurš auto īpašnieks zina, ka kapitālais auto remonts ir viena no apgrūtinošākajām lietām, kas var notikt. Patiesībā no šāda veida remonta ir iespējams izvairīties, un tas prasa tikai nedaudz papildu uzmanību savam transporta līdzeklim ikdienā. To dēvē par regulāro vai ikdienas auto apkopi, un tā var ietaupīt kaudzi naudas uz automašīnas remonta izmaksām.

Kā zināt, ka pienācis laiks mainīt motoreļļu?

Viens no svarīgākajiem uzdevumiem, lai Tava automašīna darbotos labi, un dzinējs būtu labā darba kārtībā, ir savlaicīgi nomainīt motoreļļu. Eļļu iesaka mainīt pēc tāda intervāla, kā ir noteikts katram modelim pēc ražotāja ieteikuma. Tas parasti ir pēc 10 000 – 15 000 nobrauktajiem kilometriem. Autovadītāji nereti mēdz par to aizmirst, tāpēc šajā rakstā aplūkosim vairākas pazīmes, kas dara zināmu, ka ir pienācis laiks mainīt motoreļļu!

Iegādāts lietots auto? 3 lietas, kam jāpievērš uzmanība servisa apmeklējumā!

Lietotas automašīnas iegāde nereti vien ir kā “kaķis maisā”, jo nekad nevar zināt, kādā darba stāvoklī tā patiešām ir. Pēc lietota auto iegādes ir noteikti nepieciešama apkope, lai būtu pilnībā pārliecināts par automašīnas darba stāvokli. Šajā rakstā uzzināsi trīs svarīgākās lietas, kurām būtiski ir jāpievērš uzmanība pirmajā servisa apmeklējumā.

Pazīmes, kas liecina, ka pienācis laiks bremžu remontam

Bremžu sistēma ir viena no svarīgākajām automašīnas daļām, kam jāpievērš īpaša uzmanība, ja ir kaut mazākās aizdomas par bremžu sistēmas darbības traucējumiem. Visi autovadītāji ir pelnījuši braukt droši uz koplietošanas ceļa, tādēļ ir svarīgi nepakļaut sevi un citus riska situācijām! Nedrīkst paļauties remontēt automašīnu tikai tad, kad jāveic tehniskā apskate, it īpaši, ja auto izmanto vairākus gadus, un tas ir cienījamā vecumā. Bremžu sistēmas diagnostika obligāti ir jāveic tad, kad ir jūtamas un/vai redzamas izmaiņas vai traucējumi automašīnas darbībā.

Dzinēja diagnostika – pirmspirkšanas noteikums nr 1.

Pērkot lietotu automašīnu, motora stāvoklis ir būtisks aspekts, jo tā remonta izmaksas var sasniegt pat vairākus tūkstošus. Īsa testa brauciena laikā ir grūti novērtēt motora mehānisko stāvokli, tāpēc vispareizāk ir aizvest automašīnu pārbaudīt kvalificētiem mehāniķiem, kas veiks vispārējo automašīnas tehniskā stāvokļa pārbaudi, kā arī automašīnas dzinēja diagnostiku.

Kāda apkope Tavam auto nepieciešama vasarā?

Šī ir siltu temperatūru, garu brīvdienu braucienu un negaisu sezona, tāpēc nav itin nekāds brīnums, ka mūsu automašīnas šajā gada laikā intensīvu laikapstākļu ietekmē var radīt zināmas problēmas. Karstumā auto strādā citādākā režīmā, radot papildus slodzi visām auto sistēmām, sākot ar bremžu, turpinot ar dzinēja eļļlošanas un dzesēšanas sistēmām, gaisa kondicionēšanas elementiem un elektrosistēmas komponentēm. Tikai vispārējas tehniskās apkopes pārbaudes pirms gariem braucieniem ļaus izvairīties no sliktākajām ar automašīnu saistītajām problēmām vasarā. Šajā rakstā uzzināsi, kurām sava auto daļām 2Drive komanda iesaka pievērst uzmanību tieši vasaras periodā.