Rīga, Skanstes iela 2-k3

Piesaki auto servisam: +371 27001174

Darba dienās no 9-19, sestdien pēc pieraksta

Automašīnas riepas – kā par tām parūpēties pareizi?

10. novembris, 2020
rūpes par auto riepām

Pareizi apieties ar un rūpēties par savas automašīnas riepām ir viens no svarīgākajiem automašīnas apkopes aspektiem – tas palīdz riepām kalpot ilgāku laiku, kā arī samazina bremzēšanas ceļu un palielina saķeri, padarot Jūsu braucienu drošākus. Šajā rakstā aplūkosim, kā pareizi parūpēties par savām riepām, lai tās kalpotu pēc iespējas ilgāk.

Regulāri rotējiet riepas

Automašīnas priekšējās riepas parasti nodilst ātrāk nekā aizmugurējās, jo, veicot pagriezienus, grozītas tiek tieši priekšējās riepas. Līdz ar to mēs iesakām veikt riepu rotāciju pēc katriem 8000 nobrauktajiem kilometriem.

Pārbaudiet spiediena līmeni

Katras automašīnas riepās ir nepieciešams specifisks spiediena līmenis, kas ir saskaņots ar transportlīdzekļa svaru, piekari un citiem aspektiem. Šo paredzēto līmeni var atrast automašīnas rokasgrāmatā vai uz dzeltenbaltās uzlīmes pie šofera puses durvīm. Pēc tā noteikšanas variet pārliecināties vai spiediens jūsu automašīnas riepās atbilst paredzētajam līmenim, izmantojot spiediena mērītāju – ja pašreizējais līmenis pārsniedz vai ir mazāks par paredzēto līmeni par 5 PSI, tas jāizmaina, lai novērstu pāragru riepu nodilšanu.

Pārbaudiet riepu šķērsbāzi

Riepu šķērsbāze nodrošina saķeri uz ceļa (it īpaši slidenā vai slapjā vidē). Taču ar laiku tā nodilst un riepas ir jāaizvieto. Lai pārbaudītu Jūsu riepu šķērsbāzes stāvokli, atrodiet šķērsbāzes nodiluma indikatoru (mazs izcilnis riepas šķērsbāzes iedobēs). Ja gumija sāk tuvoties vai ir jau nodilusi līdz indikatoram, iesakām riepas nomainīt.

Pārbaudiet, vai riepas ir vienā līmeni

Bieži saskaroties ar bedrēm un nelīdzeniem ceļiem, Jūsu transportlīdzekļa riepas var nobīdīties no paredzētās pozīcijas – pat braucot pa līdzenām virsmām riepas ar laiku vairs nebūs vienā līmenī. Tas var radīt bojājumus gan automašīnas riepām, gan pārējai struktūrai. Lai no tā izvairītos, iesakām savu auto aizvest uz autoservisu reizi gadā, lai jūsu transportlīdzeklis tiek apskatīts un riepas – iztaisnotas.

Šie būtu galvenie ieteikumi, ja vēlaties paši parūpēties par sava transportlīdzekļa riepām. Ja tomēr domājat, ka labāk šo darbiņu būtu paveikt profesionālim, droši dodieties pie mums uz 2Drive autoservisu Rīgā, Skanstes ielā. Mēs veicam dažādus automašīnas apkopes un remonta pakalpojumus – viss no riepu maiņas un remonta, līdz pat auto diagnostikas pakalpojumiem. Braucot pie mums, variet sagaidīt labu autoservisu ar savas jomas profesionāļiem, kas vienmēr gatavi palīdzēt.