Rīga, Skanstes iela 2-k3

Piesaki auto servisam: +371 27001174

Darba dienās no 9-19, sestdien pēc pieraksta

Auto “noplīsis” uz ceļa? 5 ieteikumi, kā rīkoties!

5. oktobris, 2020
auto_avarija_negadijums

Katram var gadīties palikt ceļa malā kādas tehniskas ķibeles dēļ. Komerctransportam tas var nozīmēt iekavētu piegādes grafiku, citiem – izbojātu ģimenes braucienu. Tieši tāpēc šādā situācijā pēc iespējas ātrāk nepieciešams noteikt problēmas cēloni, lai saprastu vai un kā to var novērst. Šajā rakstā soli pa solim iziesim cauri vispārējam rīcības plānam, kas, iespējams, noder, kad Tev nepieciešama palīdzība uz ceļa.

Ja iespējams, novieto automobili nost no satiksmes

Ja esi noplīsis uz ceļa, tad pirmais solis ir tikt prom no tā. Bloķēta satiksme un dusmīgi autobraucēji šajā situācijā Tev absolūti nav nepieciešami. Atceries, ka citi autobraucēji var palīdzēt, aizvelkot auto uz tuvāko autoservisu vai drošu vietu, kur veikt transportlīdzekļa apskati. Kad esi auto novietojis ceļa malā, atceries izlikt aiz mašīnas avārijas trijstūri un uzvilkt atstarojošo vesti, lai citi satiksmes dalībnieki varētu pamanīt situāciju un laikus samazināt ātrumu.

 

Izvērtē situāciju un izdomā, ko darīt

Izklausās vienkārši, taču šis solis sevī iekļauj daudz. Sākumā ir jānoskaidro cik ļoti Tu vari ietekmēt situāciju. Ja no auto vai tā detaļu uzbūves neko nesaproti, tad skatīties zem auto vai zem pārsega visticamāk nav vērts. Par to nav jākaunas – zvani ģimenes loceklim, draugam, vai vislabāk – uzticamam autoservisam. Ja labi pārzini savu auto, tad, iespējams, jau vari nojaust problēmas cēloni pēc pazīmēm, kas parādījās brauciena laikā, vai arī pazīmēm, kas raksturīgas tavam auto. Ja cēlonis joprojām nav zināms, tad vari veikt auto apskati, kas, iespējams, dos nepieciešamo informāciju.

 

Veic auto apskati

Pietiks ar ātru un vispārīgu auto aplūkošanu – vai zem mašīnas nav eļļas izplūdums, vai riteņi nav izlaiduši gaisu, vai no motora neceļas nelāga paskata dūmi utt. Reti kad gadīsies, ka auto vienkārši beidzis darboties bez jebkādām pazīmēm par to, kāpēc tas varētu būt “nobeidzies”.

 

Nepieciešamības gadījumā izsauc servisu vai auto evakuatoru

Mūsdienās izsaukt evakuatoru ir diezgan vienkārši – internetā to vari atrast paša spēkiem, taču, ja esi iegādājies KASKO polisi, tad vari sazināties ar apdrošinātāja norādīto palīdzības numuru, kas attiecīgi izsauks tehnisko dienestu vai evakuatoru uz Tavu atrašanās vietu (ja polise to sedz). Arī autoservisi šādās situācijās palīdz saviem klientiem, nosūtot uz negadījuma vietu mehāniķus, kas veiks auto diagnostiku un centīsies Tavu spēkratu salabot uz vietas – ja salabot auto īsā laikā nebūs iespējams, viņi auto nogādās servisā un problēmu atrisinās tur.

 

Gādā, lai ķibele neatkārtotos

Pēc problēmas novēršanas būtu vēlams pievērst lielāku uzmanību auto detaļai vai daļai, kas bija negadījuma iemesls. Visai iespējams, ka šie bojājumi radušies kāda nelabvēlīga braukšanas paraduma dēļ, tāpēc papildu uzmanību vajadzētu veltīt arī braukšanas stila korekcijai.

 

Tie nu būtu galvenie rīcības soļi, ja kādreiz gadās palikt ceļa malā. Galvenais ir nekrist panikā un rīkoties ar prātu un apziņu. Ja šādā situācijā nesaproti, kur meklēt palīdzību, tad zini, ka ir vismaz 1 labs autoserviss Rīgā, kas būs vienmēr gatavs padot roku – 2Drive Skanstes ielas servisā Tevi gaida izpalīdzīgi sava amata meistari, kas Tev sniegs palīdzību gan uz ceļa, gan vēlāk servisā. Viņu auto remonta pakalpojumu piedāvājumā ietilpst viss nepieciešamais – no eļļas maiņas un kondicioniera uzpildes līdz riepu un bremžu remontam.