Rīga, Skanstes iela 2-k3

Piesaki auto servisam: +371 27001174

Darba dienās no 9-19, sestdien pēc pieraksta

7 padomi, kā izvairīties no bedru izraisītajiem bojājumiem

19. oktobris, 2020
bedres_uz_cela

Katrs autovadītājs Latvijā zina, ka ceļa segums ne vienmēr būs gluds, un visbiežāk šoferīšiem uz ceļa seguma redzēt un izjust dažāda lieluma bedres, rises, nelīdzenus aku vākus un dažādus citus ceļa seguma bojājumus vai citus traucēkļus nav nekas neparasts. Viens ir skaidrs, – brauciens pa bedrainu ceļu vienmēr būs nepatīkams, – bet vai Tu zināji, ka tas var nodarīt arī samērā lielus bojājumus Tava auto ritošajai daļai? 

Neviens no mums nav ideāls autovadītājs, un mēs visi mēdzam pieļaut kļūdas, taču ir dažas lietas, ko vari darīt, lai izvairītos no automašīnas bojāšanas brauciena laikā. 2Drive ir apkopojis vairākus ieteikumus, kā mazināt bedru izraisīto bojājumu ietekmi uz Tavu automašīnu.

Cik lielu kaitējumu transportlīdzeklim var nodarīt bedres?

Visvairāk no bedrēm cietīs tieši riepas, diski, balstiekārta un šasija. Kā biežāk sastopamākie ritošās daļas bojājumi ir sabojāta riepa, saliekts vai salauzts ritenis, bojāti amortizatori, pazaudēti un apskādēti dekoratīvie diski, bojāta ratu savirze, bojāti balstiekārtas komponenti un saliektas stūres daļas. Bojājumu nopietnība ir atkarīga no riepas diametra, bedres dziļuma un garuma, kā arī transportlīdzekļa ātruma. 

 Samazini ātrumu un ieturi drošu distanci

Viens no svarīgākajiem aspektiem ir laicīga bedres vai cita ceļa seguma bojājumu pamanīšana laikus. Ja ievērosi pietiekami lielu distanci, Tu sev atvēlēsi pietiekamu laiku, lai reaģētu un izvairītos no bedres, kurā, iespējams, jau iebraucis Tev priekšā braucošais transportlīdzeklis. Atceries, – jo lielāks ir Tavs braukšanas ātrums, jo lielāki potenciālie bojājumi tiks nodarīti Tava auto ritošajai daļai, kas, protams, rezultēsies ne visai lētā auto remontā. 

Ja iespējams, apbrauc bedres

Bedru apbraukšana ir labākais risinājums, kā nepakļaut auto ritošo daļu briesmām, taču tas ir arī viens no bīstamākajiem manevriem ne tikai sev, bet arī apkārtējiem ceļu satiksmes dalībniekiem, jo nereti tas saistās ar strauju manevru veikšanu pretējās braukšanas joslas virzienā. Rūpīgi izvērtē situāciju, ceļu satiksmes noteikumus un citu transportlīdzekļu drošību, pirms šķērso savas joslas robežas. 

Ievēro piesardzību, braucot peļķēs

Ja pamani peļķi uz ceļa, esi uzmanīgs, jo nereti zem peļķēm slēpjas dziļas bedres. Tuvojoties peļķei, samazini ātrumu un satver stūri cieši, lai varētu kontrolēt automašīnas vadāmību trieciena vai akvaplanēšanas laikā.

Pārliecinies, ka riepas ir labā stāvoklī

Ja Tava auto riepas ir sliktā stāvoklī, pastāv lielāks risks, ka bedres var nodarīt pamatīgākus bojājumus Tavam transportlīdzeklim, nekā tad, ja riepas būtu atbilstošā stāvoklī un kvalitātē. Lai samazinātu ietekmi, ko bedres sitiens var radīt Tavai automašīnai, pārliecinies, ka riepas ir piepumpētas līdz ražotāja ieteiktajam līmenim. Nepietiekami piepumpēta riepa var nebūt pietiekami izturīga, lai uzņemtu bedres triecienu, savukārt pārpumpēta riepa šo triecienu var tieši pastiprināt. Veic savlaicīgu riepu maiņu ik sezonu un, ja nepieciešams, veic arī riepu remontu. 

Turi stūri cieši

Bedres var izraisīt pamatīgu grūdienu, tāpēc ir ļoti svarīgi, lai Tev būtu stingra kontrole pār automašīnas stūri un vadību. Pretējā gadījumā Tu vari iebraukt pretējā joslā vai arī pilnībā zaudēt kontroli.

Regulāri pārbaudi automašīnas tehnisko stāvokli

Braukšana pāri bedrēm var būt ļoti bīstama, ne tikai automašīnas ritošajai daļai, bet arī balstiekārtai. Kā viena no balstiekārtas problēmu pazīmēm ir katra ceļa seguma izciļņa jušana. Regulāra braukšana pāri bedrēm ar bojātu balstiekārtu var radīt nepieciešamību pēc vēl lielākiem auto remontdarbiem. 

 

2Drive iesaka pēc iespējas regulārāk veikt automašīnas apskati pie profesionāļiem un novērst tehniskās nepilnības, lai izvairītos no turpmākām komplikācijām!

Ja gadījusies ķibele uz ceļa ar ritošo daļu, zvani mums uz 2Drive pa tālruni 27001174 un sniegsim Tev operatīvu palīdzību uz ceļa. Taču uz auto diagnostiku, pārbaudes vizītēm, ritošās daļas remontu, bremžu remontu, vai metināšanas darbiem būsi laipni gaidīts pie mums uz vietas autoservisā Rīgas centrā Skanstes ielā 2 – k3. Labprāt sniedzam arī komerctransporta remonta pakalpojumus, sagatavošanu tehniskajai apskatei, kā arī nopietnākus remontdarbus visa veida transportlīdzekļiem.