Rīga, Skanstes iela 2-k3

Piesaki auto servisam: +371 27001174

Darba dienās no 9-19, sestdien pēc pieraksta

7 iemesli, kāpēc iedegas “Check Engine” lampiņa

21. novembris, 2020
check_engine_lampina

Brīdinājuma indikatori jeb brīdinājuma lapiņas ir savienotas ar automašīnas dzinēja vadības bloku un elektriskajām sistēmām, tāpēc ik reizi, kad tiek noteikti kādi traucējumi auto darbībā – iedegas attiecīgā brīdinājuma lampiņa. 

“Check Engine” – viena no daudzajām lapiņām automašīnas panelī, kas signalizē par dažādām problēmām dzinēja darbībā. Kaut arī “Check Engine” lampiņa neiedegas katru dienu, katrai automašīnai vismaz vienu reizi tās kalpošanas laikā tā ir iedegusies. Bet vai zini, par ko tā signalizē, un vai vari turpināt braukšanu? Atbildes uz šiem jautājumiem meklē 2Drive sagatavotajā rakstā!

Kāpēc var iedegties “Check Engine” lampiņa?

Zems eļļas līmenis. Signāls par šo defektu iedegsies tad, ja tiks konstatēta eļļas noplūde vai zems eļļas līmenis. Lai to risinātu, nepieciešams pārbaudīt eļļas noplūdes iemeslu un to novērst.
Sveču bojājums. Par to, vai ir nepieciešama sveču nomaiņa, var saprast tad, ja ir melns apdegums sveču malās, tumši brūni vai dzelteni pleķi uz elektroda vai izolatora virsmas, vai arī ir izveidojušies bendzīna pleķi vītņu savienojumu vietās.
Nekvalitatīva degviela. “Check Engine” iedegsies arī tad, ja tiks lietota automašīnai nepiemērota un nekvalitatīva degviela. Šo problēmu var novērst nomainot esošo degvielu uz kvalitatīvāku.
“No ierindas” izgājis degvielas sūknis vai degvielas filtra aizsērēšana. Ja lampiņa iedegas šī iemesla dēļ, to noteikti dzirdēsi, jo auto “izdvesīs” nepazīstamas un savādas skaņas. Ar manometru izmērot rampas spiedienu, var uzzināt, vai degvielas sūkni nepieciešams mainīt, vai nē. Ja ir aizsērējis degvielas filtrs, ar laiku palielināsies degvielas patēriņš, un samazināsies jaudas līmenis automašīnai.
Skābekļa sensoru darbības traucējumi. “Check Engine” lampiņa var iedegties arī tad, ja sensoram traucē dažādi ārējie apstākļi, piemēram, dubļi vai sniegs, tad to ir nepieciešams notīrīt, taču, ja sensors ir sabojājies, – to nomainīt.
Katalizatora darbības traucējumi. Traucējumi katalizatora darbībā var sākties dažādos gadījumos, – ja būs izmantota nepiemērota degviela, ja motora aizdedzes sistēmā būs kādas problēmas vai arī ja automašīnai ir maza strāvas padeve.
Degvielas tvertnes vāks. Ja esi tikko iepildījis degvielu, taču esi piemirsis, vai līdz galam neaizvēri tvertnes vāku, degvielas sistēmā brīvi ieplūdīs gaiss, un lēnām zudīs tās hermētiskums, līdz ar to iedegsies brīdinājuma lampiņa.
Vai ar iedegtu “Check Engine” lampiņu var turpināt braukšanu?
Ne vienmēr var braukt ar iedegtu “Check Engine” indikatoru! Ik reizi, kad indikators ieslēdzas, apturi mašīnu un izslēdz tās dzinēju. Atver mašīnas pārsegu un pārbaudi, kura no sistēmām ir bojāta. Ja zini problēmas cēloni un uz vietas vari to risināt, tad noteikti dari to! Ja nevari noteikt problēmu, tad dodies uz tuvāko uzticamo autoservisu, kur auto mehāniķi atradīs problēmu un to risinās!

“Check Engine” lampiņu nedrīkst ignorēt
Brīdinājuma lampiņas automašīnas panelī ir ievietotas, lai rūpētos par autovadītāja un pasažieru drošību. Nekādā gadījumā neignorē degošās lampiņas! Lampiņu ignorēšana var novest gan pie bīstamām situācijām uz ceļa, gan pie dārgiem automašīnas remontiem!

Lai nepieļautu šīs lampiņas regulāru iedegšanos, 2Drive uzticamā autoservisa profesionāļi iesaka sekot līdzi automašīnas tehniskajam stāvoklim, kā arī būt lietas kursā par to, kā rīkoties šādās situācijās!