Rīga, Skanstes iela 2-k3

Piesaki auto servisam: +371 27001174

Darba dienās no 9-19, sestdien pēc pieraksta

6 lietas, kas jāzina, pirms iegādājies savu pirmo auto

23. novembris, 2020
auto_iegade

Pirmās automašīnas iegāde var būt neziņas pilna un satraucoša, taču laikus izplānots rīcības plāns var palīdzēt šo procesu padarīt daudz vieglāku. Mēs, 2Drive, iespējams, nebūsim Tavs labākais padomdevējs dzīvojamās mājas iegādē, taču, ja runa ir par automašīnas iegādi, komerctransporta vai jebkura cita auto remontu, labprāt padalīsimies ar savām zināšanām un padomiem. Šajā rakstā uzzināsi dažas svarīgas lietas, kas jāpatur prātā pirms sava pirmā auto iegādes.

Cik ilgi plāno braukt ar šo automašīnu?

Sākumā noteikti ir svarīgi saprast, vai šis pirmais auto būs tikai kā pagaidu variants, ar ko pārvietoties, un Tu jau skaidri zini, ka tuvākajā nākotnē plāno iegādāties labākas klases auto? Vai arī šis auto būs Tavs pārvietošanās līdzeklis vismaz nākamos 5 gadus?

Ņem vērā, ka, jo ilgāk vēlies braukt ar šo auto, jo lielāka summa, iespējams, būs jāiegulda tā iegādē. Protams, var arī paveikties un atrast patiešām labu piedāvājumu par pievilcīgu cenu, un veiksmīgi braukt nākamos gadus bez lieliem ieguldījumiem, taču visbiežāk lētās mašīnas ir ar pamanāmiem virsbūves defektiem un citām nolietojuma pazīmēm, kas prasīs regulāras automašīnas apkopes.

Izmēģini testa braucienu pirms pērc

Nebūtu prātīgi pirkt automašīnu, ar to pat neizbraucot. Ja ir vairākas automašīnas, kas būtu potenciāli piemērotas Tavām vajadzībām, mēģini izbraukt ar katru no šiem auto vienā dienā, lai spētu labāk salīdzināt tādas lietas kā braukšanas komfortu, tehnisko stāvokli, ritošās daļas trokšņus un vadāmību. Apsver arī iespēju veikt auto diagnostiku un pārbaudīt tā tehnisko stāvokli labā autoservisā, piemēram, uzticamajā 2Drive autoservisā, kas atrodas Rīgas centrā.

Automāts vai manuālis?

Ja esi kaut reizi mēģinājis braukt ar abām šīm pārnesuma kārbām, tad noteikti jau zini, ko izvēlēsies savam auto. Taču, ja gadījumā vēl šaubies par lēmuma pieņemšanu, tad varam atklāt, ka manuālās ātrumkārbas automašīnas ir lētākas un arī apkopes un servisa izmaksas ir maciņam draudzīgākas, taču automātiskās ātrumkārbas auto ir viegli vadāms un īpaši ērts, pārvietojoties pilsētā. Šo auto cenas, tāpat kā remonta izmaksas un detaļas, salīdzinot ar auto, kam ir manuālās pārnesumkārbas, ir nedaudz augstākas.

Izlem, kāds ir Tavs budžets, un apsver izmaksas

Novērtē savas finansiālās iespējas un robežas. Tas ietver ne tikai darījuma cenu, bet arī to izmaksu plānošanu, kas saistītas ar automašīnas lietošanu un kopšanu, tajā skaitā arī tehniskā apkope, OCTA apdrošināšana, autostāvvietu maksas, degviela, remontu izmaksas un sezonālo riepu maiņa, kā arī ne mazāk svarīga – ikgadējā eļļas maiņa.

Pārbaudi automašīnas vēsturi

Izmanto kādu no internetā atrodamajiem rīkiem, lai pārbaudītu noskatītās automašīnas vēsturi. Ļoti būtisks aspekts objektīva lēmuma pieņemšanai ir zināt, cik daudz īpašnieku ir bijuši konkrētai automašīnai un vai ir bijis kāds nopietns ceļu satiksmes negadījums, vai varbūt pat zādzība. Jo mazāks ir īpašumtiesību skaitlis, jo lielāka iespēja, ka autiņš būs koptāks un tehniski labākā stāvoklī.

Noskaidro, vai automašīna ir uzskaitē un vai ir nomaksāts ceļa nodoklis

Viena no svarīgākajām lietām pirms auto pirkšanas ir pārbaudīt CSDD mājaslapā transportlīdzekļa uzskaiti un skates datus, kā arī pārliecināties, ka nav ceļa nodokļa parāda. Ja automašīna ir bez tehniskās apskates, tas nozīmē, ka pie transportlīdzekļa pārrakstīšanas un tehniskās apskates, Tev būs jāmaksā transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis. Ja šis nodoklis nav maksāts vairākus gadus pēc kārtas, summa, kas jāmaksā, var pat pārsniegt pusi no automašīnas vērtības. Labākajā gadījumā – atrodi auto, kam ir nesen izieta tehniskā apskate un nomaksāts ceļu nodoklis par tekošo gadu.

Pirmās automašīnas iegāde ir nozīmīgs un īpašs brīdis ikvienam jaunajam autovadītājam, tāpēc, jo īpaši svarīgi ir būt gatavam un iepriekš veikt nelielu izpēti un informācijas ievākšanu, lai spētu pieņemt pareizo lēmumu. Pie mums, 2Drive autoservisā, ik dienas jāsastopas ar dažāda vecuma un veida transportlīdzekļiem, kuriem veicam gan ikdienas remontdarbus, piemēram, motora eļļas maiņu, bremžu remontu, riepu maiņu, auto diagnostiku, kā arī tādus nopietnākus darbus, kā zobsiksnas maiņa un auto metināšanas darbus, kas visbiežāk nepieciešami tieši komerctransporta automašīnām.