Rīga, Skanstes iela 2-k3

Piesaki auto servisam: +371 27001174

Darba dienās no 9-19, sestdien pēc pieraksta

5 pazīmes par dzinēja darbības traucējumiem, kuras nevar atstāt bez ievērības!

3. septembris, 2020

Var būt ļoti daudz iemeslu, kāpēc mūsu transportlīdzeklim ir nepieciešams dzinēja remonts. Dzinējs ir sarežģīts transportlīdzekļa agregāts, kas ir jāuztur labā formā, jāveic savlaicīgas apkopes, un nedrīkst ignorēt tā traucējumus, ja tādi ir redzami. Šajā rakstā uzzināsi, kādas ir pazīmes tad, kad dzinēja darbībā ir notikusi kļūme vai arī kad ir radušies citi traucējumi ar motora komponentēm, kas būtiski ietekmē tā darbību!

Check Engine lampiņa vadības panelī

Bez iemesla Check Engine indikators neparādās, zem tā var slēpties dažādi darbības traucējumi, jo motortelpa ar visām komponentēm ir ļoti liela. Ne vienmēr indikators norāda uz lielām problēmām ar motoru, traucējumi var būt arī mazsvarīgāki, jo vieglāk novēršami. Piemēram:

  • nekvalitatīvas degvielas izmantošana;
  • degvielas sūkņa problēmas – aizsērējis filtrs;
  • katalizatora darbības traucējumi;
  • bojāts skābekļa sensors;
  • aizdedzes sveču bojājums;
  • iesmidzināšanas sistēmas elementu piesārņojums.

Visi darbības traucējumi, ko norāda šis indikators, ir obligāti jāpārbauda un jānovērš, ja vēlies, lai Tavas automašīnas dzinējs kalpotu ilgāk un labāk, bet nereti mēdz gadīties arī nopietnākas problēmas, nekā iepriekš uzskaitītās!

Blakus Check Engine lampiņai var iedegties arī citas, kuras nekādā gadījumā nedrīkst ignorēt, jo tās nozīmē lielākas problēmas ar dzinēju. Piemēram, tad, kad iedegās brīdinājuma indikators par zemu eļļas līmeni, zemu dzesēšanas šķidruma līmeni vai dzinēja pārkaršanu.

Neparastas auto darbības

Reizēm automašīnai var arī pēkšņi parādīties neparastas skaņas un darbības, kam vajadzētu pievērst uzmanību, jo tas var norādīt uz nopietniem dzinēja darbības traucējumiem. Piemēram, pēkšņi parādījušās dzinēja vibrācijas vai neparastas skaņas. Ja automašīna slāpst, apgriezieni brīvgaitā ir nevienmērīgi un motora raustīšanās tukšgaitā ir acīmredzama, tad tas noteikti norāda uz to, ka kaut kas nav kārtībā ar dzinēju, un šādos gadījumos nevajadzētu turpināt braukt, jo tā var sabojāt motoru vēl vairāk.

Deguma un degvielas smaka

Protams, deguma smaka salonā ir tā pazīme, kuru visizteiktāk var just. Ja to jūtiet, tad nekavējoties ir jāizslēdz dzinējs un tas jāpārbauda . Tāpat, ja jūtams degvielas aromāts, ir jāpārbauda visas degvielas sistēmas savienojumi.

Palielināts degvielas patēriņš 

Lielāku degvielas patēriņu var izraisīt degvielas maisījuma sajaukšanas un aizdegšanās procesu traucējumi. Degvielas noplūde ir viens no variantiem, kāpēc ir palielināts patēriņš, un šādā gadījumā ir jāpārbauda visi degvielas sistēmas savienojumi, līnijas un elementi. Liels degvielas patēriņš var norādīt arī uz bojātu gaisa aizbīdni, netīrām vai aizsērējušām karburatora sprauslām vai degvielas iesmidzinātājiem.

Aizdedzes sveces

Uz aizdedzes svecēm var rasties kvēpi, bet tos viegli var konstatēt, pārbaudot tās. Pēc tam tās noteikti ir jānotīra, jo aizdedzes sveces ir svarīgas Tava auto motora stabilitātei!

Ja ir bojāti svečvadi vai aizdedzes sveces, degkamerās nenotiek pareizs degvielas sadegšanas process. Bojāti aizdedzes svečvadi nevienmērīgi padod dzirkstis no aizdedzes uz aizdedžu svecēm, kas izraisa nevienmērīgu darbību benzīna motoros.

 

2Drive ir autoserviss Skanstē, kurā strādā profesionāļu komanda, kas ar lielu rūpību veiks ne tikai motora eļļas nomaiņu, bet arī auto diagnostiku, bremžu remontu, kondicionieru uzpildi, metināšanas darbus, riepu maiņu, ritošās daļas remontu u.c. servisa darbus, kā arī sagatavos Tavu auto tehniskajai apskatei un, nepieciešamības gadījumā, sniegs palīdzību uz ceļa!