Rīga, Skanstes iela 2-k3

Piesaki auto servisam: +371 27001174

Darba dienās no 9-19, sestdien pēc pieraksta

5 padomi, kas palīdzēs dzinēja iedarbināšanai aukstā laikā

30. novembris, 2020

Gada drēgnākais laiks nāk ne tikai ar sniegu, kas var apgrūtināt braukšanu, bet arī ar zemu temperatūru, kas var būtiski ietekmēt automašīnas veiktspēju. Tieši dzinēja iedarbināšana aukstā laikā ir sāpīgākā problēma daudzām automašīnām, un tas ir tāpēc, ka mitrums un sals rada problēmas automašīnas elektrosistēmai. 

Ir svarīgi atcerēties to, ka ikviena automašīna ziemā var saskarties ar iedarbināšanas problēmām, tāpēc vajag laicīgi sagatavoties – uzzināt, ko darīt šādās situācijās un kādus produktus lietot, lai palielinātu degvielas kvalitāti un iegūtu nepieciešamās viskozitātes eļļu. 

Šajā bloga rakstā uzzināsi 5 faktorus, kas palīdzēs iedarbināt automašīnu aukstā laikā! 

  • Automašīnu vispirms “pamodini”

Pirms iedarbini automašīnu – izspied sajūga pedāli. Tas palīdzēs starterim vieglāk griezt dzinēju, jo pie aukstas temperatūras eļļa sastingst, tādā veidā tiks arī ietaupīta griešanas enerģija. Taču automašīnām ar automātisko pārnesumkārbu sajūga pedāļa nav, tāpēc dzinējam iesakām lietot zemas viskozitātes eļļu, tādējādi parūpējoties arī par akumulatoru. Ja ārā ir liels sals, pirms iedarbini automašīnu, vairākas reizes pagriez atslēgu – šādā veidā sasildīsi sveces, un dzinējs iedarbināsies vieglāk. 

  • Nemoki akumulatoru

Akumulatora enerģija ir atkarīga no gaisa temperatūras. Respektīvi, ja akumulatora enerģija pie 20°C tiek pieņemta kā vislielākā, tad pie -20°C tā būs uz pusi mazāka. Ja uzreiz neizdodas iedarbināt dzinēju, nemoki akumulatoru un starteri. Iedarbināšanas periods nedrīkst būt ilgs, – pēc katriem trim iedarbināšanas mēģinājumiem akumulatoram jāļauj atpūsties vismaz minūti. Tāpat arī taupi akumulatora enerģiju, lieki netērē to, citādi iedarbināšana var būt apgrūtināta.

  • Lieto piemērotu degvielu

Ir noteikti jāapzinās tas, kāda degviela tiek ielieta automašīnā. Tās sastāvs nosaka iztvaikošanas temperatūru un viskozitāti, tāpēc aukstā laikā lielākoties tiek izmantota ziemai paredzētā degviela. Tāpat vari arī lietot dažādas degvielas piedevas, kas palīdzēs degvielai nesasalt un lieliski darboties arī aukstā laikā!

  • Novērs problēmas ar degvielas sistēmu

Iesakām jau pirms ziemas sezonas sākuma nomainīt degvielas filtrus, iztīrīt sprauslas, kā arī pārliecināties, ka degvielas tvertne ir pilna ar degvielu. Gadījumos, kad tā nav pilna, tajā daudz ātrāk veidojas kondensāts, kas var izraisīt degvielas sasalšanu, degvielas padeves caurules aizsērēšanu u.c. problēmas.

  • Ja nepieciešams, izmanto ātrās iedarbināšanas aeorosolus

Sākumā noteikti izlasi to lietošanas instrukcijas, jo, izmantojot tos pārāk daudz, vari radīt būtiskus motora bojājumus. Lieto tos tad, kad akumulatoram ir zems uzlādes līmenis vai, kad dzinējam ir nepietiekoša dzirkstele. Šie ātrās iedarbināšanas aeorosoli nodrošina degvielas aizdegšanos ne tikai aukstā laikā, bet arī mitros laikapstākļos. Lietojot šos aerosolus, iepriekš nevajadzētu sildīt sveces, jo tad gāzes detonācija notiek tad, kad tikko sveces sāk uzsilt. 

Kas ir jāņem vērā ziemā braucot ar automašīnu?

Braucot ar automašīnu aukstā laikā, izvairies no augstiem apgriezieniem, līdz brīdim, kad motors ir uzsilis. Aukstajos ziemas apstākļos, kustīgo detaļu ieeļļošana ir sliktāka, tādēļ tās ātrāk var nolietoties. Ja brauc nelielus ceļa posmus, biežāk maini motoreļļu, kas arī neļaus ātrāk nolietoties automašīnas detaļām! 

Parūpējies par sava auto “veselību” laicīgi – jau pirms ziemas sākuma sagatavo to, nomaini nepieciešamās detaļas, eļļas un uzlādē vai nomaini akumulatoru, kā arī ievēro šos piecus 2Drive autoservisa sagatavotos ieteikumus, lai veiksmīgi iedarbinātu automašīnu arī aukstā laikā!