Rīga, Skanstes iela 2-k3

Piesaki auto servisam: +371 27001174

Darba dienās no 9-19, sestdien pēc pieraksta

3 soļi, kā pārbaudīt automašīnas akumulatoru pašam

22. oktobris, 2020

Akumulators ir viena no svarīgākajām automašīnas elektrosistēmas sastāvdaļām – tas, protams, ļauj iedarbināt pašu auto, kā arī ļauj izmantot tādas nepieciešamības, kā apgaismojuma lukturus, un tādas ērtības, kā radio vai gaisa kondicionieri. Tieši tāpēc parūpēties par sava auto akumulatoru un pārbaudīt, vai tas ir labā stāvoklī, ir fundamentāli.

Akumulators var izlādēties, piemēram, ja bieži veic īsus pārbraucienus. Tāpat, kamēr akumulators netiek lietots, notiek tā pašizlādēšanās. Tādēļ akumulators ir periodiski jāpārbauda, jāveic apkope un, ja nepieciešams, tas jāuzlādē. Šeit uzzināsi, kā vari pārbaudīt savas automašīnas akumulatoru 3 soļos!

Novērtē akumulatora vizuālo stāvokli

Var gadīties, ka jau uzmetot aci var pamanīt, – akumulators ir jāapkopj. Ja akumulatora spailes ir oksidējušās, tās nepieciešams notīrīt ar suku un iesmērēt ar piemērotu apkopes līdzekli. Ja pamani koroziju vai kādus korpusa bojājumus, akumulatoru ir ieteicams nomainīt.

Pārbaudi akumulatora spriegumu

Šim uzdevumam ir nepieciešams speciāls instruments – voltmetrs vai multimetrs. Instrumenta melno taustu jāpievieno negatīvai akumulatora spailei un sarkano taustu – pozitīvai spailei. Rezultāti parādīsies voltmetra vai multimetra displejā – ja akumulators ir pilnībā uzlādēts, tad spriegumam ir jābūt lielākam par 12,6 voltiem. Spriegums starp 12,6 un 11,6 voltiem nozīmē, ka akumulators ir uzlādēts par mazāk nekā 50%, taču, ja akumulatora spriegums ir mazāks par 11,6 voltiem, tad akumulators ir pilnībā izlādējies.

Pārbaudi akumulatora slodzes izturību

Auto akumulatorus iegādājas galvenokārt pēc izmēra, spaiļu novietojuma, ampēriem un ampērstundu skaita. Var gadīties, ka voltmetrs nekādas problēmas neuzrāda, bet auto tāpat “nelec” – tad pie vainas var būt fakts, ka akumulators kādas ķibeles dēļ nespēj ģenerēt pietiekami daudz ampērus. Lai noteiktu, cik spēcīgu strāvu var radīt Tava auto akumulators, kādreiz varēja izmantot slodzes dakšu, taču mūsdienās ir izgudrotas jaunas tehnoloģijas, kas pēc to pievienošanas akumulatoram displejā uzrāda, cik ampērus akumulators ir spējīgs ģenerēt. Jāatzīst gan, ka šādi instrumenti mājās var nebūt kuram katram, un šādu pārbaudi būtu ieteicams veikt autoservisā.

 

Nejūties pietiekami droši, veicot šos darbus pats, vai arī Tev mājās nav atbilstošo instrumentu? Nesatraucies – ir kāds labs autoserviss Skanstē, kas ir vienmēr gatavs Tev palīdzēt! 2Drive piedāvā visa veida auto remontu veikšanu, kā arī eļļas maiņu, riepu maiņu, riepu remontu, ritošās daļas remontu, zobsiksnas maiņu, metināšanas darbus, un arī palīdzību uz ceļa. Autoservisa 2Drive profesionāļi ar auto diagnostikas palīdzību noteiks, kas ir problēmas sakne, un piedāvās nepieciešamos risinājumus par draudzīgām cenām.