Rīga, Skanstes iela 2-k3

Piesaki auto servisam: 27001174

Darba dienās no 9-19, sestdien pēc pieraksta
Automašīnas pārdošanas/pirkšanas cena bieži vien nav vienīgās izmaksas, kas sagaida jauno īpašnieku.

Ja pērkiet lietotu auto, tad, izņemot gadījumu, kad pieejama pilnīgi uzticama servisa grāmatiņu vēsture, vieni no pirmajiem izdevumiem ir dzinēja eļļas, visu filtru, kā arī, ja tāda ir, zobsiksnas komplekta maiņa.

Nereti lietots auto savam jaunajam īpašniekam izvēršas par īstu naudas zagli, jo iepriekšējais auto turētājs visus defektus, protams, centies labi nomaskēt, un, kad tie nāk gaismā, sitiens pa maku var izrādīties jūtams. Turklāt pats ļaunākais, ka šie izdevumi ir neplānoti. Tādēļ — lai jūsu jauniegādātais auto sagādātu pēc iespējas mazāk nepatīkamu pārsteigumu, un jūs skaidri zinātu, kādi tieši remonti autiņam būs nepieciešami, autoserviss 2Drive piedāvā jums veikt profesionālu auto pirmspirkšanas diagnostiku.

Ticiet mums — tā atmaksājas. Pirmkārt, jūsu auto pārbaudīs profesionāls un pieredzējis automehāniķis, kurš savā dzīvē ir praktiski saskāries ar vairāk kā desmit tūkstošiem automašīnu. Rezultātā jūs saņemsiet objektīvu, uzticamu jūsu iecerētā auto diagnostiku.

Automašīnu pirmspirkšanas pārbaude notiek pēc noteiktas shēmas. Vispirms virsbūves vizuālā kontrole, krāsojuma biezuma pārbaude, salona vizuālā kontrole, elektrosistēmu pārbaude, dzinēja pārbaude, transmisijas pārbaude, bremžu pārbaude, ritošās daļas pārbaude, eļļas un citu šķidrumu noplūžu kontrole.

Protams, pirms vest auto uz servisu jūs paši variet veikt sekojošas pārbaudes:
  • Pārbaudiet auto nobraukumu vēsturi pa gadiem. Vai ir manāmas indikācijas, kas varētu liecināt par nobraukuma samazināšanu? Nobraukumu parasti fiksē autoservisu tehnisko apskašu vēsturē. Protams, daudzi auto pārdevēji servisa grāmatiņas neuzrādīs, tādēļ šādos gadījumos nāksies paļauties uz servisā veiktu profesionālu auto tehniskā stāvokļa novērtējumu.
  • Pārbaudiet auto pēc VIN numura dažādās pieejamās datubāzēs, piemēram, autodna.lv vai vindecoder.eu
  • Vai auto ir sācis rūsēt? Automašīnām, kas jaunākas par 10 gadiem rūsai nebūtu jāparādās.
  • Vai auto stūre nav mainīta no labās puses uz kreiso? Šādi auto noteikti var būt lētāki, bet ja stūres maiņa veikta nekvalitatīvi, jaunajam īpašniekam var nākties saskarties ar dažādām tehniskām problēmām.
  • Ja spidometrs ir nevis kilometros, bet jūdzēs, tad auto pavisam noteikti iegādāts lēti ar defektu (vai pēc avārijas), un tad salabots, lai pārdotu to tālāk.
  • Jebkura liecība par slikti eļļotu dzinēju (kā, piemēram, zems eļļas līmenis) ļauj paredzēt, ka motoram drīz vien būs nepieciešams kapitālais remonts. Likumsakarīgi, šādu auto labāk nepirkt.
  • Pārliecinies, ka pagriežot atslēgu iedegas visas kontrollampiņas! Negodīgi auto pārdevēji nereti degošas brīdinājuma lampiņas aizkrāso vai pat izņem pavisam.
  • Kas notiek zem motora pārsega? Varbūt motors ir aizdomīgi tīrs? Jebšu gluži pretēji —  klāts nodevīgiem eļļas traipiem?
  • Izbrauciet testa braucienu un ieklausieties kā auto skan. Iespiediet pedāli grīdā, jo maksimālais paātrinājums ļauj atklāt dažādas apslēptas vainas. Vai pēc pārslodzes neparādās kādi aizdomīgi trokšņi? Izbrauciet arī pa nelīdzenu virsmu, lai notestētu amortizatorus un piekari. Noteikti “ielieciet” visos ātrumos, lai pārliecinātos, ka ātrumkārba strādā gludi.
Vēl, pērkot auto ieteicams pārliecināties, ka saņemiet pilnu atslēgu komplektu, jo otras atslēgas iztrūkums noteikti nav laba zīme. Gana bieži tikko iegādātās automašīnas mēdz pazust jau pirmajā naktī. Gadās, kaauto nozog uzreiz pēc apmaksas, turpat pie CSDD vai pirmajā apstāšanās vietā pie lielveikala vai benzīntankā. Esiet uzmanīgi!

Protams, ja jūs neesiet auto eksperts, objektīvi novērtēt automašīnas tehnisko stāvokli nebūs viegli. Visdrošākais tomēr ir doties uz uzticamu servisu, kurā saņemsiet konkrētu sarakstu ar konstatētajiem defektiem.

Starp citu, pārdevēja atrunāšanās no došanās uz servisu arī ir indikācija, ka ir kas slēpjams.

Automašīnas pirmspirkšanas diagnostika